Poplatek za domovní odpad pro rok 2022 je 550 Kč. Zvýšená sazba platí od 1. 1. 2022!
Přijetí ke vzdělávání ve vyšších odborných školách
Postup předcházející přijetí ke vzdělávání na vyšších odborných školách.
Uchazeč, který získal střední vzdělání s maturitní zkouškou.
Podání přihlášky ke vzdělávání ve vyšší odborné škole řediteli příslušné vyšší odborné školy; splnění podmínek pro přijetí prokázáním vhodných schopností, vědomostí a zájmů a splnění podmínek zdravotní způsobilosti uchazeče ke vzdělávání.
Vyhledejte informace o akreditovaných vzdělávacích programech vyšších odborných škol a o jejich zastoupení na jednotlivých školách (veškeré potřebné údaje jsou zveřejněny na internetových stránkách Národního ústavu odborného vzdělávání ); na základě vyhodnocení získaných informací si zvolte příslušný vzdělávací program a školu.
Můžete se obrátit na:
Veškeré údaje o potřebných dokladech (zejména je třeba doložit získání středního vzdělání s maturitní zkouškou) naleznete na přihlášce ke vzdělávání.
Přihlášku můžete získat v prodejnách SEVT nebo přímo na vyšší odborné škole.
Správní ani jiné poplatky nejsou stanoveny.
Rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí uchazeče ke vzdělávání ve vyšší odborné škole zašle písemně ředitel školy uchazeči do 7 dnů po termínu konání přijímací zkoušky.
Nekoná-li se přijímací zkouška, zašle ředitel školy uchazeči rozhodnutí o jeho přijetí nebo nepřijetí nejpozději do 7 dnů po rozhodnutí.
Další účastníci postupu nejsou stanoveni.
Další činnosti nejsou stanoveny.
Případné dotazy můžete zasílat na e-mailové adresy vyšších odborných škol.
17.03.2010
Bez časového omezení.
Jak dokládají archeologické nálezy, byl zdejší kraj osídlen již v dobách mladší doby kamenné. Další nálezy pak dokládají osídlení oblasti i v době bronzové - z této doby také pochází opevnění (val a příkopy tesané do skály), vybudované na Šobesu. Prokázat se podařilo rovněž osídlení z doby římské (2. století n. l.) a příchod Slovanů.
Kdy přesně byla obec Podmolí založena, se nám již dnes přes závoj staletí asi nepodaří zjistit. O vsi se objevuje zmínka již z roku 1191, podle které bylo Podmolí darováno knížetem Vladimírem louckému klášteru. Tato zpráva však nebyla potvrzena.