17. 3. 2021 od 8:30 do 16:00 hodin - přerušení dodávky elektrické energie
Žádost o povolení k vývozu kulturní památky do zahraničí
Kulturní památku (i národní kulturní památku) lze dočasně vyvézt do zahraničí - pro účely výstavy, zápůjčky nebo pro jiné účely, např. restaurování - jen s předchozím souhlasem Ministerstva kultury.
Souhlas Ministerstva kultury musí být vydán na celkovou dobu, kdy se kulturní památka nachází mimo území České republiky, tedy včetně doby transportu kulturní památky do místa určení a zpět na území České republiky.
Žádost Ministerstvu kultury podává vlastník kulturní památky.
Povolení k vývozu kulturní památky do zahraničí lze vydat pouze předem, tzn. před vývozem kulturní památky do zahraničí.
Žádost se podává v písemné formě na předepsaném formuláři.
Žádost musí obsahovat:
K žádosti se přikládají pro každou jednotlivou kulturní památku 4 vyplněné formuláře osvědčení opatřené barevnými fotografiemi kulturní památky.
Správní ani jiné poplatky nejsou stanoveny.
Lhůty vyplývají z § 71 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů.
Další účastníci postupu nejsou stanoveni.
Další činnosti nejsou stanoveny.
Podání lze učinit elektronicky.
02.12.2013
Bez časového omezení.
Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:
Jak dokládají archeologické nálezy, byl zdejší kraj osídlen již v dobách mladší doby kamenné. Další nálezy pak dokládají osídlení oblasti i v době bronzové - z této doby také pochází opevnění (val a příkopy tesané do skály), vybudované na Šobesu. Prokázat se podařilo rovněž osídlení z doby římské (2. století n. l.) a příchod Slovanů.
Kdy přesně byla obec Podmolí založena, se nám již dnes přes závoj staletí asi nepodaří zjistit. O vsi se objevuje zmínka již z roku 1191, podle které bylo Podmolí darováno knížetem Vladimírem louckému klášteru. Tato zpráva však nebyla potvrzena.