Poplatek za domovní odpad pro rok 2024 je 550 Kč. Účet 25528741/0100, v.s. uveďte číslo RD.
Odevzdání padělané bankovky nebo mince
Pokud máte důvodné podezření, že bankovka nebo mince není pravá, máte právo ji odmítnout.
Pokud jste zjistili, že bankovka nebo mince ve vašem vlastnictví je zřejmě padělaná, nesmíte ji dále použít k placení, protože takové jednání je trestné.
Podezřelou bankovku nebo minci odneste na Policii České republiky, do České národní banky, popř. do některé z obchodních bank, a informujte je o vašem podezření. Tak vyloučíte možnost, že byste spáchali trestný čin udávání padělaných nebo pozměněných peněz.
Bankovka nebo mince bude předána Zkušebně platidel České národní banky, která ji prozkoumá a určí její pravost.
Pokud se ukáže, že bankovka nebo mince je pravá, bude vám vrácena. Pokud se bude jednat o padělek, na náhradu nemáte nárok.
Každá fyzická nebo právnická osoba.
Každý může odmítnout přijetí bankovek nebo mincí, u kterých existuje důvodné podezření, že jsou padělané nebo pozměněné.
Pozměněnou bankovkou nebo mincí je tuzemská nebo cizozemská bankovka nebo mince, která byla nedovoleně upravena takovým způsobem, že je způsobilá vyvolat klamnou představu o své platnosti nebo o své nominální hodnotě.
Právnické osoby takové podezřelé bankovky nebo mince zadrží bez náhrady. O zadržení podezřelých bankovek nebo mincí vystaví právnické osoby tomu, kdo je předložil, potvrzení.
Zadržené peníze jsou předány České národní bance, která potvrdí nebo vyloučí podezření z padělání.
V případě, že jsou peníze pravé, vrátí je Česká národní banka bez zbytečného odkladu tomu, komu byly podle potvrzení zadrženy, nebo mu za ně poskytne náhradu tak, že mu částku odpovídající jejich nominální hodnotě vyplatí v hotovosti, převede mu ji nebo ji připíše na jím uvedený účet.
Odebrání bankovek nebo mincí právnická osoba neprodleně oznámí orgánům Policie České republiky.
Odneste podezřelou bankovku nebo minci na Policii České republiky, do České národní banky, popř. do některé z obchodních bank, a informujte je o vašem podezření. Tak vyloučíte možnost, že byste spáchali trestný čin udávání padělaných nebo pozměněných peněz.
Můžete se obrátit na:
popř. pobočky obchodních bank.
Předložte:
průkaz totožnosti,
podezřelou bankovku nebo minci.
Formuláře "Potvrzení o zadržení bankovek nebo mincí" jsou k dispozici na služebnách Policie České republiky, na pobočkách a územních pracovištích ústředí České národní banky, příp. na pobočkách obchodních bank.
Vzor "Potvrzení o zadržení bankovek nebo mincí" je uveden v příloze 1 vyhlášky č. 274/2011 Sb., o provedení některých ustanovení zákona o oběhu bankovek a mincí, ve znění pozdějších předpisů, nebo také na internetových stránkách České národní banky.
Správní ani jiné poplatky nejsou stanoveny.
Lhůty nejsou stanoveny.
V případě zjištění, že je bankovka nebo mince pravá, je Česká národní banka povinna peníze bez zbytečného odkladu vrátit tomu, komu byly zadrženy.
Právní subjekt, který vám bankovku nebo minci zadržel - Česká národní banka mu oznamuje výsledek odborného zkoumání.
Spolupracovat při vyplňování "Potvrzení o zadržení bankovek nebo mincí"; zejména uvést, kde jste podezřelou bankovku nebo minci pravděpodobně získali.
V případě dotazu můžete využít tuto elektronickou službu:
17.04.2018
Bez časového omezení.
Jak dokládají archeologické nálezy, byl zdejší kraj osídlen již v dobách mladší doby kamenné. Další nálezy pak dokládají osídlení oblasti i v době bronzové - z této doby také pochází opevnění (val a příkopy tesané do skály), vybudované na Šobesu. Prokázat se podařilo rovněž osídlení z doby římské (2. století n. l.) a příchod Slovanů.
Kdy přesně byla obec Podmolí založena, se nám již dnes přes závoj staletí asi nepodaří zjistit. O vsi se objevuje zmínka již z roku 1191, podle které bylo Podmolí darováno knížetem Vladimírem louckému klášteru. Tato zpráva však nebyla potvrzena.