Poplatek za domovní odpad pro rok 2024 je 550 Kč. Účet 25528741/0100, v.s. uveďte číslo RD.
Žádost o stanovisko dotčeného orgánu státní správy k dokumentaci staveb v rozsahu požárně bezpečnostního řešení
Stavby, jejich změny a udržovací práce na nich, lze provádět jen podle stavebního povolení nebo na základě ohlášení stavebnímu úřadu. Žádost o stavební povolení spolu s předepsanou dokumentací podává stavebník u stavebního úřadu. Nedílnou součástí projektové dokumentace stavby (projekt), která se předkládá ke stavebnímu řízení, je také požárně bezpečnostní řešení stavby.
Stavebník (rozumí se tím též investor a objednatel stavby).
Stavebník je povinen nejdříve zajistit zpracování projektové dokumentace jím navrhované stavby nebo jiné stavební úpravy podléhající stavebnímu řízení, a to prostřednictvím osoby oprávněné k vybraným činnostem ve výstavbě (projektant). Dále předloží žádost o vydání stanoviska k požárně bezpečnostnímu řešení stavby místně příslušnému hasičskému záchrannému sboru kraje.
Před zahájením stavebního řízení stavebním úřadem si obstarejte veškerá potřebná stanoviska dotčených orgánů státní správy a ostatních účastníků stavebního řízení. Žádost o stanovisko k dokumentaci staveb v rozsahu požárně bezpečnostního řešení podejte osobně nebo písemně na příslušný úřad.
Obraťte se na územně příslušný hasičský záchranný sbor kraje (místně příslušný územní odbor územně příslušného hasičského záchranného sboru kraje), který je dotčeným orgánem státní správy v této věci.
V případě potřeby poskytuje stavebníkovi příslušné konzultace (v úředních dnech) místně příslušný hasičský záchranný sbor kraje nebo věcně příslušný stavební úřad.
Požárně bezpečnostní řešení stavby zpracované oprávněnou osobou (projektantem), a to ve dvou vyhotoveních (jedno vyhotovení si ponechává dotčený orgán státní správy na úseku požární ochrany pro vlastní potřebu).
Předepsané formuláře nejsou stanoveny.
Posouzení dokumentace stavby v rozsahu požárně bezpečnostního řešení dotčeným orgánem státní správy na úseku požární ochrany nepodléhá správním ani jiným poplatkům.
Pro vydání stanoviska dotčeným orgánem státní správy platí lhůty obdobně podle správního řádu (v jednoduchých případech do 30 dnů od doručení žádosti).
Dalšími účastníky jsou: místně a věcně příslušný stavební úřad, ostatní dotčené orgány státní správy (podle druhu a rozsahu stavby) a ostatní účastníci stavebního řízení (v případě pochybností o rozsahu účastníků stavebního řízení rozhodne věcně příslušný stavební úřad).
Stavebník je povinen splnit veškeré podmínky uvedené v rozhodnutí o vydání stavebního povolení. Splnění této povinnosti se ověřuje v rámci kolaudačního řízení.
Tuto situaci není možné řešit zasláním žádosti elektronickou poštou.
Opravné prostředky se uplatňují odvoláním proti rozhodnutí stavebního úřadu podle správního řádu.
V případě provedení stavby bez stavebního povolení podléháte sankcím podle stavebního zákona.
19.10.2004
Bez časového omezení.
Jak dokládají archeologické nálezy, byl zdejší kraj osídlen již v dobách mladší doby kamenné. Další nálezy pak dokládají osídlení oblasti i v době bronzové - z této doby také pochází opevnění (val a příkopy tesané do skály), vybudované na Šobesu. Prokázat se podařilo rovněž osídlení z doby římské (2. století n. l.) a příchod Slovanů.
Kdy přesně byla obec Podmolí založena, se nám již dnes přes závoj staletí asi nepodaří zjistit. O vsi se objevuje zmínka již z roku 1191, podle které bylo Podmolí darováno knížetem Vladimírem louckému klášteru. Tato zpráva však nebyla potvrzena.