Poplatek za domovní odpad pro rok 2024 je 550 Kč. Účet 25528741/0100, v.s. uveďte číslo RD.
Ztráta, odcizení, poškození nebo zničení mezinárodního řidičského průkazu
Držitel řidičského oprávnění je, při ztrátě, odcizení, poškození nebo zničení mezinárodního řidičského průkazu povinen tuto skutečnost neprodleně oznámit obecnímu úřadu obce
s rozšířenou působností. V současné době je možné tuto skutečnost oznámit kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností – mapa ORP.
Držitel mezinárodního řidičského průkazu.
Splnění všech požadovaných náležitostí.
Neprodleně oznámit tuto skutečnost kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností.
Doporučení: odcizení řidičského průkazu doporučujeme oznámit taktéž i Policii České republiky.
U kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností - mapa ORP.
Na obecním úřadu obce s rozšířenou působností předložte:
Tiskopis "Žádost o vydání mezinárodního řidičského průkazu" je k dispozici na všech příslušných obecních úřadech obcí s rozšířenou působností nebo k prohlédnutí na internetových stránkách Ministerstva dopravy.
Správní poplatek za vydání mezinárodního řidičského průkazu činí 50,- Kč.
V případě oznámení ztráty, odcizení, zničení nebo poškození mezinárodního řidičského průkazu Vám bude neprodleně vydán nový mezinárodní řidičský průkaz (zpravidla na počkání), ale to jen v případě, že nedošlo současně ke ztrátě, odcizení, poškození nebo zničení národního řidičského průkazu (v tomto případě musí být nejdříve vydán řidičský průkaz a na jeho základě pak lze vydat mezinárodní řidičský průkaz).
Další účastníci postupu nejsou stanoveni.
Mezinárodní řidičský průkaz je možné převzít pouze osobně u obecního úřadu obce s rozšířenou působností – jiné možnosti zákon č. 361/2000 Sb. nepřipouští.
Tuto situaci nelze řešit elektronicky.
13.11.2018
Bez časového omezení.
Jak dokládají archeologické nálezy, byl zdejší kraj osídlen již v dobách mladší doby kamenné. Další nálezy pak dokládají osídlení oblasti i v době bronzové - z této doby také pochází opevnění (val a příkopy tesané do skály), vybudované na Šobesu. Prokázat se podařilo rovněž osídlení z doby římské (2. století n. l.) a příchod Slovanů.
Kdy přesně byla obec Podmolí založena, se nám již dnes přes závoj staletí asi nepodaří zjistit. O vsi se objevuje zmínka již z roku 1191, podle které bylo Podmolí darováno knížetem Vladimírem louckému klášteru. Tato zpráva však nebyla potvrzena.