Poplatek za domovní odpad pro rok 2024 je 550 Kč. Účet 25528741/0100, v.s. uveďte číslo RD.
Povolení k umístění pevné překážky na pozemní komunikaci
Na dálnici, silnici a místní komunikaci lze umístit pevnou překážku pouze na základě povolení silničního správního úřadu.
Za pevnou překážku se nepovažují dopravní značky a dopravní zařízení kromě zábradlí, zrcadel a hlásek.
Povolení lze vydat pouze za předpokladu, že nebude ohrožena bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích a žadatel o povolení zajistí na svůj náklad všechna potřebná opatření.
Osoba, která hodlá na pozemní komunikaci umístit pevnou překážku.
Splnění všech požadovaných náležitostí.
Podáním žádosti k silničnímu správnímu úřadu.
Obraťte se na silniční správní úřad.
Věcná příslušnost k vydání rozhodnutí se řídí kategorií a třídou pozemní komunikace, na které má být pevná překážka umístěna.
Pro dálnice je silničním správním úřadem Ministerstvo dopravy, pro silnice I. třídy krajský úřad, pro silnice II. a III. třídy obecní úřad obce s rozšířenou působností a pro místní komunikace obecní úřad.
Na úřadě předložte:
žádost o povolení k umístění pevné překážky na pozemní komunikaci,
situaci s vyznačením polohy a rozměrů pevné překážky,
výpis z obchodního nebo jiného rejstříku (přikládají právnické osoby),
živnostenský list nebo jiný průkaz živnostenského oprávnění (přikládají podnikající fyzické osoby).
K vydání rozhodnutí o povolení k umístění pevné překážky na pozemní komunikaci je třeba souhlas Policie České republiky (v případě pevné překážky na dálnici souhlas Ministerstva vnitra).
Pokud žadatel souhlas silničnímu správnímu úřadu nepředloží, silniční správní úřad si jej od Policie České republiky (resp. Ministerstva vnitra) vyžádá.
Předepsané formuláře nejsou stanoveny.
Správní ani jiné poplatky nejsou stanoveny.
Pokud se jedná o jednoduchý případ, rozhodne silniční správní úřad bezodkladně; jinak musí být o žádosti rozhodnuto do 30 dnů od podání žádosti, ve zvlášť složitých případech do 60 dnů od podání žádosti.
Účastníkem řízení o povolení k umístění pevní překážky na pozemní komunikaci je kromě žadatele také vlastník (správce) dotčené pozemní komunikace, dotčeným správním úřadem je příslušný dopravní inspektorát Policie České republiky (v případě pevné překážky na dálnici Ministerstvo vnitra).
Žadatel je povinen na svůj náklad zajistit všechna potřebná opatření vyvolaná umístěním dotyčné pevné překážky na pozemní komunikaci.
Tuto situaci není možné řešit zasláním žádosti elektronickou poštou.
Proti rozhodnutí lze podat odvolání.
Odvolání se podává ke správnímu úřadu, který rozhodnutí vydal, a to do 15 dnů ode dne doručení rozhodnutí.
Umístění pevné překážky na dálnici, silnici nebo místní komunikaci bez povolení silničního správního úřadu fyzickou osobou je přestupkem, za který lze uložit pokutu do 300 000 Kč.
Umístění pevné překážky na dálnici, silnici nebo místní komunikaci bez povolení silničního správního úřadu a neodstranění pevné překážky z pozemní komunikace ve lhůtě stanovené rozhodnutím silničního správního úřadu právnickou osobou je správním deliktem, za který lze uložit pokutu až do výše 300 000 Kč.
Pevnou překážku, na jejíž umístění nebylo vydáno povolení, je její vlastník povinen odstranit na svůj náklad ve lhůtě stanovené silničním správním úřadem. Po marném uplynutí stanovené lhůty je vlastník, popř. správce dálnice, silnice nebo místní komunikace oprávněn odstranit pevnou překážku na náklady jejího vlastníka.
Pokud tvoří pevnou překážku na pozemní komunikaci sloup nadzemního telekomunikačního nebo energetického vedení, pro jehož umístění nebylo vydáno povolení silničního správního úřadu, může být k jeho umístění vydáno povolení dodatečně, jinak sloup odstraní vlastník vedení ve lhůtě stanovené dohodou s vlastníkem (správcem) dotyčné pozemní komunikace; nedojde-li mezi nimi k dohodě o lhůtě odstranění, rozhodne soud.
Pokud tvoří pevnou překážku na pozemní komunikaci strom, je vlastník (správce) dotyčné pozemní komunikace oprávněn na návrh Policie České republiky nebo po projednání s ní strom pokácet při dodržení předpisů o ochraně přírody a krajiny.
Můžete se obrátit na:
krajské úřady,
obecní úřady obcí s rozšířenou působností,
obecní úřady.
Ministerstvo dopravy - odbor pozemních komunikací
—
31.12.2015
12.04.2018
Bez časového omezení.
Jak dokládají archeologické nálezy, byl zdejší kraj osídlen již v dobách mladší doby kamenné. Další nálezy pak dokládají osídlení oblasti i v době bronzové - z této doby také pochází opevnění (val a příkopy tesané do skály), vybudované na Šobesu. Prokázat se podařilo rovněž osídlení z doby římské (2. století n. l.) a příchod Slovanů.
Kdy přesně byla obec Podmolí založena, se nám již dnes přes závoj staletí asi nepodaří zjistit. O vsi se objevuje zmínka již z roku 1191, podle které bylo Podmolí darováno knížetem Vladimírem louckému klášteru. Tato zpráva však nebyla potvrzena.